Dávať si novoročné predsavzatia je národným športom asi pre tretinu Slovákov. S novým rokom prichádza túžba niečo zmeniť alebo vylepšiť vo svojom živote. Práve preto si novoročné predsavzatia dávame. Ktoré patria medzi najčastejšie novoročné predsavzatia u mužov?

 

Od nového roka začnem cvičiť

Medzi najčastejšie mužské predsavzatia patrí chudnutie, cvičenie, posilovanie. Čo je dosť zvláštne, keďže muži sa zvyknú vidieť dokonalejší, než v skutočnosti sú. Medzi partie, s ktorými sú nespokojní, patrí: väčšie pivné bruško, ovisnuté svaly na rukách, menšia obezita, ovisnuté svalstvo. Podľa toho si aj vyberajú, či vlastne idú chudnúť, cvičiť, posilovať alebo to skombinujú dokopy. Všetci vieme, ako dlho mužom toto predsavzatie vydrži.

 

Tento rok už konečne prestanem fajčiť

S novým rokom sa často chceme zbaviť starých zlozvykov. Najčastejšie je to predsavzatie, že prestaneme fajčiť, piť, prípadne užívať iné návykové látky. Ako už možno tušíte, väčšina mužov nie je v zbavovaní sa zlozvykov veľmi úspešná. Oveľa efektívnejšie je poriadne sa nad sebou zamyslieť (kedykoľvek v priebehu roka) a skúsiť to. Niekedy je príčinou nášho neúspechu už len to, že sme si tento záväzok dali ako predsavzatie do nového roka a tým pádom má pre nás veľkú váhu.

Nájsť si lepšiu prácu

Novoročné predsavzatia sa viažu aj na našu pracovnú oblasť. Väčšinou túžime po zmene – chceme novú a lepšie platenú prácu, prípadne vykričať kolegom a šéfovi, čo si o nich skutočne myslíme. Potom príde nový rok, nastúpite po dovolenke naspäť do práce a uvedomíte si, že to vlastne nie je také zlé a nechce sa vám meniť prácu a zabehnutý stereotyp.

Konečne si vezmem dovolenku

Áno, aj toto patrí k novoročným predsavzatiam. Veľa z nás trávi celé dni v práci a túžia po pár dňoch dovolenky. Tohto predsavzatia by ste sa mali držať a konečne normálne vypnúť. Rovnako by ste si mali dať záväzok, že ak ochoriete, poctivo pôjdeme na PNku a vyležíte to. Pre svoje vlastné zdravie.

 

Komentáre