Nájdite si trochu času na rodinu aj skôr, ako na Vianoce. Vezmite svoju rodinu na zimný výlet po celom Slovensku. Na tento rodinný výlet len tak ľahko nezabudnú. Veď aj na Slovensku sú miesta, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. Prinášame vám pár tipov, kam môžete vziať svoju rodinu na nezabudnuteľný zimný výlet.

 

Navštívte Chopok

Čudovali by sme sa, ak ste o Chopku ešte nepočuli. Je to jeden z vrcholov Nízkych Tatier a ten výhľad na všetky svetové strany je nezabudnuteľný. Je to to pravé miesto pre vás a vašu rodinku. Vyjsť sa sem dá peši aj lanovkou. Preto toto miesto môžete navštíviť aj s menšími deťmi. Ak by ste sa chceli zahriať, nachádza sa tu aj kamenná chata Kamienka.

Historická Banská Štiavnica

Krásna a zároveň historická Banská Štiavnica bola kedysi miestom, kde sa ťažili ťažké kovy. Rodinná prechádzka týmto mestom stojí naozaj za to. Uvidíte domčeky, ktoré sú o seba ako keby prilepené z dôvodu, že sa nachádzajú v kopcovitom teréne. Okrem toho sa môžete s rodinkou ísť pozrieť do Starého aj Nového Zámku, ktoré sa tu nachádzajú. Pre malé deti bude zaujímavá aj Kalvária, ktorá sa týči nad mestom.

Park Tmavej Oblohy

Ak vás s rodinou nebaví obchádzať mestá, štverať sa na vrchy a podobne, možno pre vás bude zaujímavým zážitkom Park tmavej oblohy. Je to miesto na Slovensku, kde zažijete tu najkrajšiu tmu. Je to z toho dôvodu, že sa nachádza v Národnom parku Poloniny, kde nie je osídlenosť a preto sa tu nenachádza svetelný smog.

Zuberec

Zuberec je miesto, kde sa túto zimu určite musíte prísť pozrieť! Nachádza sa na Orave, čo je asi veľmi ďaleko, ale stojí to za to. Zuberec sa rozkladá v Studenej doline a prechádza ním Studený potok. Vďaka svojej polohe a blízkym zjazdovkám (do 15 minút ste aj autom aj v Spálenej doline) je veľmi obľúbenou turistickou destináciou.

Komentáre