Máte niekde menšiu alebo väčšiu záhradku a rozmýšľate, že by ste si na ňu postavili malú záhradnú chatku? Prinášame vám zopár rád, ktoré vám rozhodne pomôžu pri výbere tých správnych vlastností vašej novej chaty.

Veľkosť

Chatku môžete mať jednoposchodovú s pôdorysom 3×2, v ktorej budete mať uložené náradie a plastové stoličky. Takáto chatka poslúži ako sklad alebo zázemie v prípade prác na záhrade a následnej grilovačky alebo stanovačky.

Určenie

Rovnako však môžete mať aj chatku s pôdorysom 3×5 a s tromi poschodiami vrátane pivnice. V pivnici môže byť všetko dôležité vrátane náradia, vodárne a elektrickej prípojky. Na prízemí máte kuchyňu a obývačku a na poschodí dve malé spálne.

Terasa

K dobrej záhradnej chate patrí aj malá krytá terasa, na ktorej si pohodlne posedíte bez bahna a dažďa. Veľmi veľa chát sa predáva s terasou v štandardnom projekte a vy sa tak nemusíte trápiť s jej dodatočným budovaním.

Okná

Malé záhradné chatky si vystačia aj bez okien. Tie väčšie, v ktorých sa plánujete zdržovať viac ako pár minút pri výbere náradia, sa bez okien nezaobídu. Najlepším riešením sú však drevené okná. Tie plastové by na drevenej konštrukcii vyzerali smiešne.

Siete

Aby vaša chata neslúžila len ako sklad na náradie ale aj ako víkendový domček, mala by byť elektrifikovaná, mať prívod vody a ideálne aj žumpu alebo kanalizáciu. Na takúto chatku však budete potrebovať aj stavebné povolenie.

Komentáre