Chlapi a pranie. Nechceme hádzať všetkých mužov do jedného vreca, ale muži a pranie väčšinou nejdú k sebe a vznikajú rôzne komické situácie. Ak ste zvyknutý na to, že pranie má na starosti vaša partnerka, môžete mať v čase jej neprítomnosti problém. Či už musí odcestovať na služobnú cestu alebo je v pôrodnici s bábätkom a vy si musíte poradiť so starším. Aké komické situácie vznikajú, keď sa muži dostanú k práčke?

 

Najčastejšia situácia: pranie farebného a bieleho oblečenia dokopy

Najčastejšie sa stáva, že muži nevedia o informácií, že prádlo treba farebne vytriediť. Biele s bielym, farebné s farebným, čierne s čiernym. Zmiešajú biele prádlo s farebným a už je problém na svete. Oblečenie je pofarbené, znehodnotené a v podstate zničené.

Pranie jemnej bielizne na vysokých obrátkach a teplotách

Keď je muž poučený a vie aj vytriediť prádlo, stále nemá vyhraté. Problém môže byť aj v počte otáčok. Preto by mal vedieť vytriediť prádlo nielen farebne, ale aj podľa materiálu. Neoperiete predsa uteráky spolu s jemnými blúzkami vašej partnerky. Rovnako neoperiete jemnú blúzku na teplote 90 stupňov. Pranie je celá veda. Skúste oprať vaše tričko na najvyšších otáčkach a uvidíte, čo sa stane. Pamätajte. Čím citlivejší materiál, tým nižšie otáčky aj teplota. Praním v nízkych teplotách aj na nízkych otáčkach šetríte vaše oblečenie.

 

Ako sa spúšťa práčka?

Veľkým problémom je aj samotné spustenie práčky. Veľký počet tlačítok, koliečok, do toho displej práčky dokáže zmiasť aj toho najzručnejšieho chlapa. Keď k tomu ešte pridáte, že máte na práčke pár možností s rovnakou teplotou a rôznymi otáčkami, problém je na svete.

Koľko pracieho gélu a koľko aviváže?

Často sa stáva, že chlap zabudne dať do práčky prací gél alebo aviváž a pere prádlo iba vo vode. Inak s tým veľmi nebýva problém, keďže je na obale napísané, koľko pracieho gélu a aviváže spotrebuje jedno pranie. Problém môže nastať, keď neviete, koľko kilogramov bielizne má kapacitu vaša práčka. Alebo ak neviete vyhodnotiť, na koľko fliačikov je znečistené vaše prádlo.

Komentáre