smartfon
ca-pub-4479956927741525

Pred niekoľkými rokmi tu bol doslova boom s funkciami a vlastnosťami smartfónov. Výrobcovia nás bombardovali stále nejakými novinkami, ktoré zabudovali do svojich telefónov a vy ste boli ohromený, čo taká malá vec dokáže.

Doba sa však trochu zmenila a už niekoľko sezón pozorujeme určitú stagnáciu. Nechceme tvrdiť, že výrobcovia neinovujú, avšak už to nie sú také prevratné novinky, po ktorých nedýchame. Väčšinou už len doľaďujú alebo pridávajú lepšie vlastnosti funkciám. Čo musí mať teda správny telefón roku 2018?

Veľká obrazovka

Už aj jabĺčkový výrobca plánuje prísť na trh s 6.5” displejmi. Ide už o poriadne veľký displej. Predstavte si, že teraz má priemerný displej 4,5” až 5”.

Trend veľkej obrazovky ide ruka v ruke s trendom sociálnych sietí. Ľudia si s obľubou prezerajú obrázky, sledujú videá, čítajú články, ktoré našli na populárnych sociálnych sieťach. Preto sa kladie veľký dôraz na maxi obrazovku. Je samozrejmé, že obsah sa na nej lepšie prezerá. Ide však aj o to, že veľké telefóny vyzerajú aj viac IN.

Výborný foťák

Ďalší trend, za ktorý môžeme vďačiť (aj) sociálnych sieťam. Ľudia si obsah nielen radi pozerajú, ale ho aj radi tvoria a publikujú. A kto by dnes nosil ťažké foťáky? Smartfón s kvalitným foťákom a vysokým rozlíšením ho bez problémov nahradí. Dnes fotí naozaj každý a čokoľvek sa ponúkne, preto je smartfón s výborným foťákom must have už niekoľko rokov.

Výkon

Od smartfónov očakávame naozaj veľa. Sú to takmer mobilné počítače. Potrebujeme veľa úložiska, cloud, multitasking a do toho veľa aplikácií používame naraz. To zo začiatku zvládne takmer každý telefón, avšak po pár mesiacoch sa prejaví výkon smartfónu. Tie slabšie začínajú sekať a zamŕzať, tie strednej a vyššej cenovej kategórie bez problémov fičia ďalej.

 

Komentáre