Rozširujete vašu výrobu, otvárate prvý obchod alebo jednoducho potrebujete poriadny sklad? Existujú finty, vďaka ktorým bude jeho organizácia výrazne jednoduchšia. Prezrite si našich 5 tipov pre dobre prehľadný a vždy uprataný sklad.

Kvalitné regály

Mať tovar pohádzaný na zemi v krabiciach nie je práve najlepšie riešenie. Rôzne pozliepané police a stojany často nemusia byť spoľahlivé ani stabilné. Ak chcete mať tovar naozaj dobre usporiadaný, je naozaj dôležité mať ho kategoricky umiestnený v dobrom regále.

Prepravky rôznych druhov

Na drobný tovar vám regály stačiť nebudú. Môžete ich však jednoducho  umiestniť do praktických prepraviek, ktoré si vyberiete na základe typu produktu, ktorý skladujete, prepravujete alebo predávate.  

Identifikačné štítky

Aby ste sa vo väčšom sklade vyznali, potrebujete 3 veci. Identifikačné štítky na regáloch, ktoré ich výrazne označia, excelovskú tabuľku tovaru s priradeným písmenom a číslom podľa štítku, a v ideálnom prípade a j mapu skladu s označenými regálmi.

Manipulačná technika

Nemusíte si kupovať hneď obrovské a drahé vysokozdvižné vozíky. Na začiatok vám budú stačiť aj obyčajné vozíky pod prepravky. Spoločne s dobrým paletovým vozíkom tak získate skvelých pomocníkov na presúvaniu tovaru po sklade alebo predajni.

Skúsení asistenti logistiky

Ak chcete mať sklad skutočne v poriadku, veľmi dôležitý je aj ľudský faktor. Výberom dobrých zamestnancov, ktorí majú radi vo veciach poriadok máte 50 % úspechu dobrého skladu za sebou.  

Komentáre