Stalo sa vám už niekedy, že ste potrebovali nejaké dokumenty alebo doklady, ale bohužiaľ ste ich vtedy nemali so sebou? Boli ste na návšteve a boli zvedaví na fotky z dovolenky, ale vy ste nemali pri sebe USB kľúč? Už dávno na to existuje riešenie. Je ním cloud od Google, vďaka ktorému môžete mať dokumenty a fotografie stále so sebou.

 

Ako to funguje

Väčšina ľudí používa Gmail ako svojho emailového klienta, ktorý je na použitie cloudu od Google vyžadovaný. Funguje to tak, že ku každej Gmail emailovej adrese patrí úložný priestor vo veľkosti 1GB. Ten môžete využiť akokoľvek. Môžete si tam nahrať fotografie, dokumenty, prezentácie, čokoľvek, čo potrebujete mať stále pri sebe. Na svoj cloud máte prístup zo smartfónu, tabletu a každého zariadenia. Stačí sa prihlásiť cez svoj Gmail účet.

 

Okrem toho si môžete Disk stiahnúť do počítača a pracovať s ním ako s ostatnými priečinkami. Uľahčuje to ukladanie na Disk – nemusíte nahrávať priečinky cez prehliadač, ale vo svojich dokumentoch prekopírujete potrebný dokument do priečinku Disk a on sám zosynchronizuje dokument tak, aby ste mali naň prístup cez cloud z akéhokoľvek zariadenia.

Čo všetko si tam môžete ukladať

Na Disk si môžete uložiť naozaj čokoľvek. Limituje vás len veľkosť úložného priestoru 1GB. Ak potrebujete viac miesta, stačí si priestor jednoducho dokúpiť. Uložiť si tam môžete tabuľky, wordovské dokumenty, prezentácie, fotografie, videá. Môžete si cez rôzne aplikácie nasketovať faktúry a uložiť ich ako PDFka na cloud. Prípadne si môžete uložiť prezentáciu pre klienta.

Vytvárajte nové dokumenty

Výhodou je, že si v tomto rozhraní môžete dokumenty aj vytvárať. Disk poskytuje vlastné nástroje, ktoré sú veľmi podobné tým od MS Office, len sú značne zjednodušené – aby sa s nimi dalo pracovať z akéhokoľvek zariadenia.

Komentáre