Industriálny štýl si nachádza čoraz viac fanúśikov aj v menších mestách a obciach Slovenska. Nie je to len výsada New Yorkských a Bratislavských bytov, industriálne zariadenie môžete mať doma aj vy. Ako však začať a aký doplnok je pekný a zároveň praktický v takmer každej miestnosti?

Začnite obývačkou

Ak chcete začať experimentovať s industriálnym štýlom, určite začnite vo vašej obývačke. Je to miesto, ktoré je určené na rodinné stretnutia a posedenie s návštevou. Ak do nej vložíte nejaký kúsok industriálneho štýlu, každý si to zaručene všimne a vaša dlhá cesta tak môže začať.

Úložné priestory

Nemusíte si hneď vešať na stenu pneumatiku z traktora alebo mať miesto konferenčného stolíka 12 valcový motor. Dôležité je, aby nové prvky vo vašom dome aj plnili nejakú úlohu. Miesto peknej drevenej vitrínky so sklom skúste použiť surový oceľový regál.

Materiály hovoria za seba

Pri industriálnom štýle sa využívajú najmä materiály, ktoré v útulnom byte nemajú čo robiť. Pozor však, neznamená to, že takýto byt nemôže byť útulný. Nájdete v ňom však viac kovu, gumy, skla a plastov, než dreva a kobercov. Nevadí, aj taký kovový regál sa dá nazdobiť a naplniť predmetmi, ktoré byt zútulnia.

Použite aj prepravky

Do spodnej alebo vrchnej police môžete dať aj prepravky. Okrem toho, že môžu plniť len estetickú funkciu, dokážu byť opäť aj praktické. Ľahko do nich uložíte množstvo vecí ,ktoré nechcete, aby boli na očiach.

Získate skvelého pomocníka

S takmer každým jedným industriálnym kúskom nábytku získate domov skvelého pomocníka. Takémuto nábytku sa nemusíte báť dať zabrať. Má totiž vyššiu nosnosť a vydrží aj nešetrné zaobchádzanie.

Komentáre