Kedysi sa v rodine nachádzal len jeden stolový počítač a mobil mali len rodičia. V dnešnej dobe má v domácnosti notebook takmer každý člen. Rovnako mobilmi vybavujeme aj prváčikov na základnej škole. Tieto zariadenia sú už tak cenovo dostupné, že už nie je žiadnym luxusom ich mať. Veľmi populárnou je kombinácia mobil, notebook a tablet, ktoré vlastní takmer každý dospelý človek. Potrebujeme vlastniť všetky tri zariadenia?

 

Využitie notebooku a telefónu

O využití notebooku a mobilu vám nemusíme veľa hovoriť. Vlastní ich takmer každý dospelý človek a už pomaly v každej domácnosti sú nimi vybavení všetci členovia rodiny. Notebooky využívame na prácu, hranie hier, zábavu či surfovanie po internete. Notebook je praktický hlavne na prácu (a spomínané hry).

 

Mobily sú osobnejšie zariadenia. V posledných rokoch sú veľmi multifunkčné. Okrem volania ich využívame ako foťaky a asi najčastejšou činnosťou je surfovanie po internete.

Na čo slúži tablet

Hneď ako prišli na trh tablety, spustil sa veľký ošiaľ. Bol po nich veľký dopyt, čomu odpovedala aj ich cena. Závistlivo ste obdivovali slečnu pri vedľajšom stole, ktorá si pohodlne ťukala do tabletu a chceli ste toto zariadenie vlastniť aj vy. Ošiaľ pominul a tablety sú veľmi dostupné, pretože ich vyrábajú aj lacnejšie značky.

 

Poznám veľa ľudí, ktorí majú tablet a sama jeden vlastním. Avšak veľa ľudí mi dalo za pravdu, že nevedia, na čo slúži. Respektíve, pri akej príležitosti ho použiť? Áno, má väčšiu obrazovku, sledujú sa na ňom obrázky lepšie ako na telefóne a kvôli tomu tiež nebudete zapínať notebook. Ale odložíte kvôli tomu telefón a pôjdete si po tablet?

Potrebujeme všetky tri?

Tablet môže byť dobré zariadenie, keď večer odpočívate pri televízore a popri tom si chcete niečo prečítať alebo prezrieť. Ale telefóny nám dokážu splniť všetky potreby, ktoré počas dňa máme a sú kompaktné. Preto si myslíme, že trojkombinácia tablet-notebook-smartfón je úplne zbytočná a pokojne sa bez tabletu zaobídete.

Komentáre