Na trhu existuje množstvo notebook od výmyslu sveta. Môžete si vybrať naozaj podľa svojich potrieb – od požiadaviek na výkon, grafiku až po veci ako uhlopriečka, design, či ho chcete pre rodinu na doma či na prácu. V dnešnej dobe nie je žiadnou novinkou konvertibilný notebook. Ešte ste o ňom nepočuli? A je lepšie mať klasický notebook alebo konvertibilný?

 

Čo je to konvertibilný notebook?

Konvertibilný notebook je v podstate zariadenie 2 v 1.  Je to notebook s operačným systémom Windows a tablet v jednom, to znamená, že má dotykovú obrazovku. Výkonom sú porovnateľné s klasickými notebookmi, niektoré modely dokonca predčia notebooky v strednej cenovej hladine.

Aké sú jeho výhody?

Tým, že je to počítač a tablet v jednom, môžete využívať výhody oboch týchto zariadení. Cez deň môžete na ňom pracovať, vo voľnej chvíli si zahrať hry určené pre tablet, prezerať si na ňom médiá pohybom prstov po obrazovke a večer si pozrieť svoj obľúbený seriál.

Väčšinou bývajú ľahšie ako klasické notebooky, avšak pre Yogy to neplatí. Tie ponúkajú kovový dizajn a naozaj nadštandartný výkon (pri modeloch vyššej triedy).

Klasický vs. konvertibilný

Ako vždy to závisí od toho, čo od svojho notebooku očakávate. Samozrejme aj od toho, na čo bude určený. Ked potrebujete notebook na jednoduchú prácu do kancelárie, môžete si vybrať podľa uváženia. Predpokladáme, že ak chcete ,,imidžovku”, si vyberiete konvertibilný. Ono to dobre vyzerá, keď si prezeráte dokumenty ťahaním prstov po obrazovke.

Ak máte prácu, kde potrebujete od svojho počítača výkon (tvoríte weby, robíte grafické práce, atď), asi zvolíte klasický notebook vo vyššej cenovej triede.

Vo všeobecnosti konvertibilný notebook sa plne vyrovná tým klasickým, jeho nedostatky však neumožnia prácu, kde potrebujete od počítača veľký výkon.

Komentáre