Zima je za dverami a väčšina šoférov už prezúva svojich tátošov do zimných papučiek. Na čo všetko treba myslieť, než udrú prvé poriadne mrazy a napadnú prvé centimetre snehu? Prečítajte si náš článok a inšpirujte sa našimi šikovnými tipmi na zimnú sezónu. 

Prezuté pneumatiky 

Prelom októbra a novembra je ideálny čas na prezúvanie pneumatík zo zimných na letné. Ak bývate v južných častiach Slovenska a neplánujete zimnú dovolenku, pravdepodobne zvládnete celú sezónu odjazdiť na celoročných gumách. V opačnom prípade využite predĺžený víkend Sviatku Všetkých Svätých na prezutie pneumatík. 

Kvapalina v ostrekovačoch 

Na zimu nestačí len doliať do nádržky ostrekovačov zimnú zmes. Poriadne z rozvodov vystriekajte tú letnú, hlavne cez zadnú trysku na zadnom skle. Málo šoférov na to myslí, a letná zmes im síce nezamrzne v nádržke, ale priamo v hadičkách. 

Servisná prehliadka 

Rôzne autorizované aj súkromné servisy ponúkajú takzvanú servisnú prehliadku pred zimnou sezónou, kde vám okrem horných dvoch úkonov skontrolujú celé auto a “pripravia ho na zimu”. Tieto prehliadky nie sú drahé a ak nechcete mať s autom žiadnu starosť, zavezte ho do servisu. 

Výbava do auta 

Lopatka na sneh, škrabka na ľad, odmrazovač skiel, ale aj zimná bunda alebo deka v kufri navyše pre prípad, že by ste niekde zapadli alebo havarovali a museli by ste niekoľko hodín čakať v mrazoch na odťahovú službu. Inšpirujte sa radami ľudí na internete. 

Ochrana karosérie 

Okrem umytia auta na vašej obľúbenej ručnej umývarke môžete navoskovať karosériu. Ak máte väčší budget, nechajte si celú karosériu napastovať v špecializovanej dielni. Váš metalický lak tak bude v bezpečí pred soľou a inými nepriaznivými vplyvmi zimy.

Komentáre