Máte prácu, ktorú musíte často vykonávať aj z domu? Mali by ste si zariadiť vlastný pracovný kútik. Pracovanie zo sedačky alebo za kuchynským stolom môže byť síce fajn, ale vlastný pracovný kútik, kde budete mať všetko po ruke, zvýši vašu produktivitu. Čo by v pracovnom kútiku nemalo chýbať?

 

Základom je priestranný stôl

Čím priestrannejší pracovný stôl, tým lepšie. Investujte do takého veľkého stola, aký vám váš priestor v byte dovolí. Možno sa zdá, že na notebook nepotrebujete veľa priestoru. Avšak určite pri práci popíjate kávu, sem tam si potrebujete niečo zapísať alebo mať na očiach nejaké dokumenty. Riešením môže byť rohový stôl, ktorý poskytuje dostatok priestoru na všetko, čo potrebujete. Okrem toho sa pri veľkom stole budete cítiť pohodlnejšie ako stiesnený pri stole na šírku vášho počítača. Okrem toho myslite na to, že možno budete potrebovať aj druhú obrazovku, ktorá vám uľahčí výkon vašej práce.

Zabezpečte si organizér na vaše dokumenty

Ak nemáte všetky potrebné dokumenty v elektronickej podobe, myslite aj na to, že si svoje dokumenty musíte niekde uložiť. Riešením môžu byť šuflíky pod stolom, do ktorých si dáte všetky papiere a šanóny, ktoré potrebujete. Do úvahy pripadajú aj police umiestnené nad stôl, prípadne menšia skrinka na stôl. Okrem toho potrebujete aj miesto, kde si uložíte písacie potreby a tlačiareň. Preto je dôležité vybrať riešenie, ktoré pokryje všetky vaše potreby. Myslite dopredu.

Pracovná tabuľa vám sprehľadní prácu

Všimli ste si na Pintereste, že veľa ľudí má v pracovných kútikoch aj tabule alebo nástenky? Pravdou je, že taká nástenka vám dokáže sprehľadniť prácu. Môžete si na ňu pripnúť mesačný kalendár s vyznačenými dôležitými termínmi. Prípadne si môžete nakresliť mapu projektu, na ktorom práve pracujete. Na nástenku si môžete dať čokoľvek, čo potrebujete mať na očiach.

Komentáre