Televízor už dávno neslúži na praktické účely ako je napríklad zabíjanie času a pasívny oddych. Stal sa súčasťou dizajnu obývačiek. Jeho vzhľad prešiel za posledné roky výraznou zmenou. A nielen to. Televízory dnes majú funkcie, o ktorých sa nám pred rokmi ani nesnívalo. Prečo by ste mali uvažovať nad novou TV, keď vaša stará funguje? Lebo tie technické vychytávky proste musíte mať.

Wifi prepojenie

Vďaka Wifi prepojeniu môžete používať vašu TV okrem sledovania programu aj ako plnohodnotné médium. Môžete do svojej TV odoslať videá, obrázky, fotky, nazdieľať svoju PC obrazovku (super pri sledovaní filmov a seriálov), pustiť dieťatu rozprávky priamo z telefónu. Na to všetko vám stačí pripojiť vašu TV na wifi.

Youtube

Popularita videí stále stúpa. Mladšie ročníky už uprednostňujú sledovanie videí pred obrázkami. Minule sa mi známy zveril, že videl svojho 15 ročného syna sledovať desať minúť, ako youtuber obeduje pred kamerou. Predpokladáme teda, že Youtube tu bude ešte pekných pár rokov

To len na začiatok. Vráťme sa k tej telke. Nemusíte sedieť len za svojim notebookom, keď máte chuť si pozrieť nejaký dokument, prednášku alebo kurz. Pozriete si ho na svojej TV a to z pohodlia svojho gauča.

Veľa z vás určite nemá chuť chodiť von každý piatok a tak si pozve svojich kamarátov k sebe domov. Popri debatovaní, popíjaní a iných činnostiach vám môže video z Youtube spraviť zvukovú kulisu. Alebo sa jednoducho môžete baviť sledovaním vtipných videí.

4K

Značnou nevýhodou 4K je fakt, že vidíte všetky nedokonalosti pleti moderátorky pri večerných správach. Ale tá hĺbka obrazu, farby, čistota obrazu. Máte pocit, ako keby ste videli ľudí v TV naživo.

4K je veľkým plusom aj pre milovníkov XBoxu, ktorý vlastnia novší model so 4K. Ten pocit z hry jednoducho musíte zažiť.

Komentáre