Páni, na ktoré autá sa môžete tešiť v roku 2019? Automobilky predstavili horúce novinky ale aj plánované modely, ktoré ešte len spoznáme na slovenských autosalónoch. Na aké mody značiek Toyota, Volkswagen či Škoda sa tento rok môžete tešiť?

 

Malé SUV od Škody

Automobilka po premiére Škody Scaly predstavila nové malé SUV, ktoré je príbuzné so Seatom Arona a Volkswagenom T-Cross. Pôjde o novú Škodu Kamiq. Zaujímavé je, že automobilka už model pod týmto názvom predáva v Číne. Je však podobné veľkosťou na Karoq. Zatiaľ nie je jasné, či model v budúcnosti nahradí Fabiu Combi.

 

Ford predstavuje Transit Nugget

Je najnovším výsledkom dlhoročnej spolupráce americkej automobilky Ford, s nemeckým výrobcom karavanov Westfalia. Môžete si ju dokonca zaobstarať v dvoch verziách – jedna je s pevnou zvýšenou a druhá s vyklápacou strechou. Zvoliť sa dá aj dĺžka dodávky, pričom tá dlhšia verzia má dokonca zabudované vlastné WC.

 

Elektrická Honda s retro dizajnom

Automobilka Honda potvrdila, že na jarnom autosalóne v Ženeve predstaví svoju novinku – elektrickú Hondu s retro dizajnom. Dokonca je na svete skica, ako má nová Honda vyzerať. Model sa má nazývať Honda Urban EV, ktorý ešte v roku 2017 dostal ocenenie ako koncept. Vzhľad je inšpirovaný prvou generáciou Hondy Civic z roku 1972. Hoci dizajn je predstavený ako retro, bude obohatený o futuristické prvky.

Ford Ranger 2019 má kompletné nové motory

Ide o facelift svojho stredne veľkého pikapu Ranger. Vlastne ide o prvý pikap, ktorý má zabudovanú funkciu automatického rozpoznávania chodcov a následného brzdenia. Ranger 2019 má upravenú prednú masku a nárazník, Ford pridáva dve nové farby Diffused Silver a Blue Lightning. Vozidlo je vybavené aktívnym potlačovaním hluku pre vyšší komfort v kabíne.

 

Komentáre