Zima je v plnom prúde a nedávno sme vás informovali o tom, ako pripraviť vaše auto na zimné cesty. Dnes sa pozrieme na to, aká výbava by nemala chýbať vo vašom kufri. Ktorú z týchto vecí na našom zozname ste doteraz v aute nevozili? 

Vojenská lopatka 

Poľná lopatka, či už ruská alebo československá, je dokonalým spoločníkom do vášho auta. Vyhrabete sa zo snehu, preseknete konár a okrem toho máte pri sebe aj poriadny kus železa, ktorý sa dá použiť napríklad v prípade nutnej obrany. 

Reťaze 

Že nikde vo vašich končinách reťaze nie sú povinné? To nevadí, nikdy neviete, kedy nás zase zastihne poriadna kalamita. Mať pri sebe reťaze (a spomínanú lopatku) môže byť skvelým spôsobom, ako sa vyhrabať z každého záveja. 

Rozmrazovač 

Rozmrazovač skiel sa dá použiť aj na iné časti auta. Zamrznutá kľučka či sklo povolia oveľa rýchlejšie, keď na ne streknete trochu rozmrazovacieho prostriedku. Aj ranné rozmrazovanie skiel je oveľa rýchlejšie a komfortnejšie. 

Deka 

Hoďte si k rezerve jednu starú deku. Odporúčame zabaliť ju do igelitu, aby sa nezašpinila. Opäť nikdy neviete, kedy budete musieť v zápche stráviť aj niekoľko hodín v aute. Zabaliť sa pritom do deky môže byť skvelý zážitok, miesto mrznutia len tak na sedadle. 

Náhradná obuv 

Ak sa vám podarí pri vyhrabávaní auta premočiť si celé topánky, mali by ste mať v aute druhé. Stráviť niekoľko hodín s mokrými nohami je nielen nekomfortné, ale aj nezdravé. Nachladnutie od nôh nie je nič príjemné.

Komentáre